ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΑΚΙ

Κατά την χρονική περίοδο 10 – 17 Μαΐου 2023 πραγματοποιήθηκε με επιτυχία, για πρώτη φορά στο σχολείο μας, Πρωτάθλημα Σκάκι. Σε αυτό έλαβαν μέρος συνολικά 44 μαθητές και μαθήτριες από όλες τις τάξεις και τα τμήματα του σχολείου. Στους νικητές δόθηκαν μετάλλια και κύπελα. Αναλυτικότερα:

Στην Α΄ Τάξη Γυμνασίου νικητές ήταν οι: Γκέτσης Ανδρέας (χρυσό μετάλλιο και κύπελο), Σαχιάν Μουχαμμάντ (αργυρό μετάλλιο), και Τσμέρι Ορέστη (χάλκινο μετάλλιο).

Στην Β΄ Τάξη Γυμνασίου νικητές ήταν οι: Μωυσόγλου Γιάννης (χρυσό μετάλλιο και κύπελο), Μαυροειδής Νίκος (αργυρό μετάλλιο), Μαυροειδής Κωνσταντίνος (χάλκινο μετάλλιο).

Στην Γ΄ Τάξη Γυμνασίου νικητές ήταν οι: Κατσόγιαννος Ραφαήλ (χρυσό μετάλλιο και κύπελο), Κακιώρης Χρήστος (αργυρό μετάλλιο), και Καστελλιανακης Οδυσσέας (χάλκινο μετάλλιο).

Υποσχόμαστε η διοργάνωση του Πρωταθλήματος Σκάκι να συνεχιστεί και τις επόμενες χρονιές, έτσι ώστε να καταστεί ένας θεσμός για το σχολείο μας, όπου οι μαθητές θα καλλιεργούν μεταξύ τους την ευγενή άμιλλα και θα ακονιζουν την δημιουργική τους σκέψη!